Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem z obszaru cyberbezpieczeństwa z setkami uczestników The Hack Summit

online 17.10.2024, Online onsites 18.10.2024, PGE Narodowy (Warszawa)

The Hack Summit

150+

prelekcji

15+

ścieżek

2000+

osób ze środowiska

Czym jest The Hack Summit?

The Hack Summit to kontynuacja dobrze znanej w polskim środowisku IT Sec konferencji What The H@ck. Od lat wydarzenie zrzesza nie tylko szerokie grono specjalistów od cyberbezpieczeństwa, ale też przedstawicieli najważniejszych organizacji w branży i osoby po prostu zainteresowane tematyką.

Projekt organizowany jest przez Fundację Academic Partners, której zespół, we współpracy ze społecznościami IT, odpowiada za organizację szeregu czołowych polskich konferencji branży IT / data science.

O edycji 2024

Jakiej tematyki możesz się spodziewać?

Jakie ścieżki tematyczne proponujemy?

Ostateczny podział na poszczególne ścieżki zostanie ustalony po zakończeniu Call for Papers, będzie on jednak analogiczny to podziału z poprzednich edycji wydarzenia:

Profil uczestnika konferencji

Specjaliści Red Team,Blue Team, Pentesting i inne Zespół Specjaliści SOC Tarcza Funkcjonariusze służb, wojska i policji Policja
Kadra zarządzająca Policja Specjaliści ds. zapewnienia zgodności, ryzyka IT, audytu IT Policja Prawnicy zajmujący się tematyką IT Policja Reprezentanci organów ustawodawczych Policja
Programiści i architekci oprogramowania Policja SysOpsi / DevOpsi / DevSecOpsi / NetOpsiPolicja Konsultanci i architekci rozwiązań Cloud Policja TesterzyPolicja

Jakich wystąpień i w jakiej formie możesz się spodziewać?

Dlaczego warto zostać prelegentem The Hack Summit?

Dodatkowo każdy prelegent otrzymuje:

Poznaj prelegentów {{ getYearFromCode(settings.landingLecturersEventCode || eventCode) }}

Na wydarzeniu spotkasz i posłuchasz najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy.

{{lecturer.title}} {{lecturer.firstName}} {{lecturer.lastName}}
{{lecturer.jobPosition}} {{lecturer.organization}} Więcej
Zobacz wszystkich

Jeśli masz pomysł na ciekawy temat i ochotę wystąpić na naszym wydarzeniu w roli Prelegenta, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Zgłoszenia zbieramy do 21 lipca 2024 (termin ten może ulec dalszemu przedłużeniu).


Wypełnij zgłoszenie

Rada Programowa {{ getYearFromCode(settings.landingProgrammeCouncilEventCode || eventCode) }}

{{member.title}} {{member.firstName}} {{member.lastName}}
{{member.jobPosition}} {{member.organization}} {{member.organization}} Więcej

Organizatorzy wydarzenia

Od ponad 10 lat jesteśmy nie tylko organizatorem, ale również inicjatorem wielu znaczących wydarzeń skierowanych do profesjonalistów i studentów z branży IT / data science. Poza The Hack Summit w naszym portfolio znajdziecie: Warszawskie Dni Informatyki, Data Science Summit, Ya!vaConf, Targi Pracy IT oraz wiele meetupów. Pomagamy również organizować konferencje IT i data science firmom / organizacjom zainteresowanym tego typu działaniami. W przypadku, pytań zapraszamy do kontaktu.

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni powstało na bazie NCBC i jednostek bezpośrednio podporządkowanych. Kluczowymi zadaniami jednostki jest zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego całego resortu, prowadzenie badań projektowanie, budowa, wdrażanie, użytkowanie oraz ochrona narodowych technologii kryptologicznych czy wytwarzanie nowych produktów dla państwa przez zespolenie potencjału naukowego i przemysłowego w obszarze zaawansowanych technologii informatycznych i kryptograficznych.

FAQ

1. Od czego zależy w jakiej formie odbędzie się moje wystąpienie - stacjonarnie, online live czy VoD?

O doborze formatu decyduje ostatecznie Rada Programowa podczas układania Agendy, przy poszanowaniu, oczywiście, preferencji prelegenta wskazanych w formularzu Call for Papers. Nie możemy jednak zagwarantować możliwości wystąpienia we wskazanym w formularzu formacie, ponieważ jesteśmy zmuszeni brać pod uwagę również inne czynniki wpływające na tę decyzję, takie jak np. przyporządkowanie prezentacji do ścieżki, ograniczenia czasowe i inne.

2. Jaki jest preferowany format wystąpienia?

Wystąpienia odbywają się w 3 formatach – stacjonarnie, online live oraz VoD. Stacjonarnie oraz online są prowadzone na żywo. VoD to przygotowane w wyprzedzeniem nagrania udostępniane na oficjalnej platformie wydarzenia dla jego uczestników.

Taki format hybrydowego wydarzenia został przez nas wypracowany w oparciu o liczne zorganizowane przez nas konferencje. Z naszego doświadczenia wynika, że wszystkie 3 formaty cieszą się dużą popularnością, a uczestnicy szczególnie cenią sobie wystąpienia VoD, które mogą obejrzeć w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie.

3. Czy są preferowane ścieżki?

Nie ma czegoś takiego jak „preferowana ścieżka”. Do każdej ścieżki poszukujemy prelegentów i ciekawych tematów :)

4. Czy mój temat wpisze się w tematykę konferencji?

Zakres tematyczny naszych konferencji jest zawsze bardzo szeroki. Wystąpienia podzielone są na poszczególne ścieżki tematyczne i szukamy do nich odpowiednich tematów. Jeśli prezentacja wpisuje się w tematykę ścieżki, to wpisuje się w tematykę całej konferencji.

Pełna lista proponowanych ścieżek znajduje się na stronie: https://thehacksummit.com/cfp/

5. Czy jest szansa na wypełnienie formularza Call for Papers po terminie?
    W przypadku problemów z wypełnieniem formularza na czas, prosimy o kontakt z nami. Postaramy się znaleźć wyjście z sytuacji :)
6. Chciałbym zmienić temat mojego wystąpienia po wypełnieniu zgłoszenia, czy jest to możliwe?

Prosimy o wypełnienie formularza Call for Papers jeszcze raz z dodaniem w uwagach, że stare zgłoszenie jest nieaktualne. W przypadku drobnych zmian, prośba o kontakt emailowy z nami.

7. Jakie są warunki prelekcji sponsorowanych?

Zainteresowanych prelekcjami sponsorowanymi prosimy o kontakt z Aleksandrą Prychitko, opiekującą się sponsorami. Kontakt do Oli: aleksandra.prychitko@fundacjaap.org.pl

8. Jaki charakter i poziom zaawansowania powinno mieć wystąpienie?

Najbardziej pożądane są następujące propozycje wystąpień: case studies, wystąpienia na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym, wystąpienia dotyczące trendów lub przyszłego kształtu data science, prezentacje wyników badań naukowych.

9. Jaki jest preferowany język wystąpienia?

Preferowanym językiem wystąpienia na konferencji jest język angielski.

10. Mam kilka propozycji tematów, z którą mam się zgłosić?

Zapraszamy do złożenia kilku propozycji tematów. Wówczas Rada Programowa będzie miała szansę zapoznać się ze wszystkimi propozycjami i wybrać najbardziej dopasowane do kontekstu ścieżki i innych zgłoszeń. Przy zgłaszaniu kolejnej propozycji, proponujemy w polach z danymi o prelegencie wpisać „podane w poprzednim zgłoszeniu”.

W szczególnych przypadkach, można wystąpić na konferencji z więcej niż jednym tematem.

11. Czy mogę zaproponować temat, z którym wystąpiłem na innej konferencji?

Najbardziej zależy nam na nowych tematach, które nie były wcześniej publikowane. Jeśli nie ma takiej możliwości i dostępny jest tylko temat, który już wcześniej był prezentowany, to jeśli to wydarzenie było skierowane do innej grupy docelowej niż nasze, jest to możliwe.

12. Jaki jest czas wystąpienia?
Wystąpienia stacjonarne i online live trwają 35-40 minut. O dokładnym czasie przewidzianym na wystąpienie informujemy po ułożeniu Agendy, podczas przyjęcia zgłoszenia.

Prelekcje nagrane wcześniej, udostępniane w formacie VoD, również rekomendujemy planować na około 30 minut. Dopuszczamy jednak możliwość skrócenia lub wydłużenia czasu takiej prelekcji, tak, aby był on lepiej dopasowany do tematu wystąpienia i pozwalał na jak najlepsze i wyczerpujące jego zaprezentowanie.
13. Wystąpienie trwa 35-40 minut, czy po tym czasie można przejść do odpowiadania na pytania uczestników?
Wystąpienie trwa około 35-40 minut i w tym czasie powinna się zmieścić prezentacja oraz odpowiedzi na pytania uczestników. Po wystąpieniu jest 5 minut przerwy. Staramy się pilnować, żeby wystąpienia się nie przeciągały. W przypadku większej liczby pytań, po skończonej prelekcji, zachęcamy do dalszej dyskusji, ale już poza salą prezentacyjną.
14. Czy zapewniamy bilet dla osoby towarzyszącej prelegentowi?
Podchodzimy indywidualnie do każdego przypadku.
15. Czy wystąpienia na żywo są nagrywane?
Wszystkie wystąpienia online live są nagrywane. W przypadku wystąpień stacjonarnych nagrania realizujemy w wyłącznie w wybranych salach (ścieżkach).
16. Czy będzie możliwa interakcja z uczestnikami podczas sesji online live?

Jak najbardziej! Uczestnicy mogą zadawać pytania na czacie, a prowadzący sesję je odczyta pod koniec wystąpienia. Prosimy pamiętać, że obowiązują nas ramy czasowe i nie możemy wyjść poza 35-40 minut przewidzianych na wystąpienie.

17. Czy uczestnicy mogą zadawać pytania do prelekcji VoD?

Tak, uczestnicy mogą zadawać pytania w sekcji z komentarzami pod nagraniem każdej prelekcji.

18. Potrzebuję pomocy z przygotowaniem nagrania prelekcji VoD, czy zapewniacie takie wsparcie?

Z prelegentami, którzy potrzebują wsparcia w zakresie przygotowania nagrania swojej prelekcji, umawiamy się na spotkanie online (zazwyczaj przy wykorzystaniu platformy Zoom). W trakcie spotkania prelegent udostępnia ekran i prezentuje temat, a my nagrywamy prezentowany ekran oraz obraz z kamery. Następnie nagranie jest montowane przez nas zespół i udostępniane dla uczestników.

19. Jak będzie wyglądała prezentacja online live z perspektywy prelegenta?

Z perspektywy prelegenta wystąpienie online live to zwykłe spotkanie online, które zazwyczaj realizujemy przy użyciu platformy Microsoft Teams. Obraz ze spotkania jest następnie przekazywany do oficjalnego live streamu udostępnionego dla uczestników na platformie wydarzenia.

20. Czy mogę otrzymać zwrot kosztów za podróż i zakwaterowanie?

W przypadku zainteresowania, zapewniamy zakwaterowanie w hotelu zarezerwowanym przez nas oraz transport na terenie Polski pociągiem kategorii TLK lub IC w drugiej klasie. W przypadku skorzystania z innej formy transportu (np. wyższa klasa lub kategoria pociągu, przejazd samochodem itp.) maksymalna możliwa wysokość zwrotu zostanie wyznaczona na podstawie ceny regularnej przejazdu na wybranej trasie, pociągiem kategorii IC w drugiej klasie. Szczegóły tego procesu prześlemy e-mailowo po zakończeniu Call for Papers.

21. Czy mogę otrzymać zwrot kosztów za przelot z zagranicy?

W tej edycji nie jesteśmy w stanie finansować przelotów zagranicznych.

22. Na ile nocy zapewniamy nocleg?

Nocleg zapewniony jest na jedną noc, przed lub po konferencji, wedle preferencji prelegenta.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami: jan.binda@fundacjaap.org.pl